Son Eklenen Uçuşlar

iran hava yolları

MAHAN AIR

Mahan Air (Havâpeymâye Mâhân) adı altında faaliyet gösteren Mahan Havayolları, İran, Tahran'da bulunan özel bir havayolu şirketidir. Uzakdoğu, Orta Doğu, Orta Asya ve Avrupa'ya tarifeli seferler düzenlemektedir. Ana Merkezleri, Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havaalanı ve Mehrabad Uluslararası Havaalanında bulunmaktadır.

Mahan Air Hava Yolları, 2018 yılında bünyesine katacağı Boeing 747 uçakları ile Iran Air'den sonra ABD'ye Non-Stop uçan için İran merkezli ikinci havayolu şirketi olacaktır.

mahan air hava yolları

Kampanyalı fiyatlarla Mahan Air uçak bileti satın almak için bizleri arayınız..

Mahan Air Hakkında

Mahan Air, 1991 yılında kurulmuş ve Haziran 1992'de İran'ın ilk özel havayolu şirketi olarak faaliyete geçmiştir. Mahan Air adını, Kerman'da bulunan Mahan'ın tarihi kentinden almıştır. Havayolu, 2001 yılında IATA'ya katılmıştır.

1999'da üç adet Airbus A300B4 yolcu uçağı, daha sonra 2002'de A310 ve A320 uçakları filoya katıldı. Filo, 2006 yılından beri Boeing 747-400'ler, A300-600'ler, RJ-100'ler ve A340-600'ler gibi uçaklarla Mahan Air'in mevcut varış yerlerine ilave kapasite sağlamak ve erişimini genişletmek için aşamalı olarak modernize edildi.

Havayolu, 2015 yılında %77'lik bir doluluk oranı ile 5.4 milyon yolcu taşıdı ve 2015 yılının ortasında, 60 uçaklık bir filoya sahip oldu. Firma böylece İran'da filo büyüklüğüne göre en büyük havayolu şirketi haline geldi. Mahan Air Avrupa, Uzak Doğu ve Orta Doğu'daki uluslararası destinasyonlara tarifeli seferler sunmaktadır. Havayolu, 2016 yılının ilk yarısında Kopenhag ve Paris seferlerine başlamıştır. Mahan Air IRGC-QF'ye ulaşım, para transferleri ve personel seyahat hizmetleri sunmaktadır.

Uçuş Noktaları

İstanbul, Ankara, İzmir, Tahran, Delhi, Bangkok, Guangzhou, Pekin, Puket, Kuala Lumpur, Bali, Colombo, Moskova, Bakü, Erivan, Soçi, Petersburg, Varna, Milan, Münih, Paris

1991yılında kurulan ve özel bir şirket olan Mahan havayolu, yaklaşık 60 noktaya uçmaktadır. Bu noktaların arasında 25 adet yurt içi noktaların yanı sıra Afganistan, Ermenistan, Çin, Almanya, Irak, Kuveyt, Malezya, Rusya ve Suudi Arabistan içerisindeki noktalar bulunmaktadır.

Kurumsal ilişkiler

Mahan Air'in merkezi Tahran'da. Mevcut sloganı "Mükemmeliyet Ruhu" dur.

Mahan Kulübü "Mahan & Miles" olarak adlandırılan Mahan Hava Mil Programı, özel salonlara erişim imkânı sağlamaktadır.

Bagaj Ücreti ve Detayları

Diğer havayollarında da bulunduğu gibi Mahan Havayolları uçuşlarında da bedava ve ücretli bagaj taşıma hakkınız bulunmaktadır. Ücretsiz kabin bagajı ve bedava standart bagaj taşıma hakkınız, gideceğiniz yöne, biletinizin niteliğine göre değişkenlik gösterebilir. Uluslararası bagaj taşıma hakkına ideal olarak, bagajlarınızın toplamda 158 cm ve 32 kiloyu aşmaması gerektiği, Mahan Havayolları doğrulusunda hatırlatılır. Bagaj hakkınız ve çok bagaj ücretlendirmesi konusu ile ilgili güncel bilgilere, Mahan kurumsal internet sitesi üzerinden ulaşabilirsiniz.

Yiyecek ve ikram

Mahan Havayolları, yiyecek ve meşrubat ikramı konusu ile ilgili gerektiğince iddialı bir havayolu şirketidir. Yüksek nitelikte hazırlanan ve yayılan yiyecekler için, firma gerektiğince iddialı bir yatırım yaparak Orta Doğu’nun en ilerlemiş ikram tesislerini hizmete açmıştır. Uçak’ta yayılan yemek menüleri hem İran ve Ortadoğu mutfağının seçkin örneklerini, hem de dünya mutfağının en sevilen örneklerini içermektedir. Mahan Havayolları ile gerçekleştireceğiniz bütün uçuşlarda oluşturulan yiyecek ve meşrubat ikramları bedava olarak yapılmaktadır.

Check-in İşlemleri

Check-in işlemi, uçağa binmeden tamamlamanız gereken işlemlerdendir. Check-in ve bagaj işlemlerinizi tamamlamak üzere uçuş saatinizden 2 saat evvelce havalimanında hazır bulunmanız önerilmektedir. Check-in esnasında, yolculuk amacıyla lüzumlu bütün belgelerinizin hazır olması gerekmektedir. İç hat seferlerde uçuş saatine 30 dakika kala, dış hat seferlerinde ise uçuş saatinize 1 saat kala check-in işlemlerinizin sonuçlanmış olması gerekmektedir.


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz İran Uçak Bileti | Tahran Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36