Son Eklenen Uçuşlar

iran hava yolları

İRAN UÇAK BİLETİ

Mahan Air ve Türk Hava Yolları ile İran seyahatinizi uygun ve ucuz bir şekilde gerçekleştirmek istermisiniz cevabınız evet ise doğru yerdesiniz. Firmamız Mahan Air ve Türk Havayolları resmi satış acentasıdır. En uygun fiyatlarla İran Uçak Bileti almak için sadece çağrı merkezimiz üzerinden bizlerle iletişime geçmeniz yeterli olacaktır.

Firmamızdan yapacağınız biletleme işlemlerinde Online biletleme bedeli ödemezsiniz bu bedel size %10 ile %20 arası bir indirim olarak yansıyacaktır. Bizlerden fiyat almadan İran'a uçak bileti almanızı tavsiye etmiyoruz. İran uçak seferleri ve fiyatları hakkında bilgi için 7/24 müşteri temsilcilerimizden destek alabilirsiniz. Grup ve şirket indirimleri için firmamızdan özel olarak fiyat talep ediniz. Traveland AŞ. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine Kayıtlı Mahan Air yetkili satış acentasıdır.

İran Hakkında Bilgi

Dünyanın süreklilik sağlayan en eski medeniyetlerinden biri İran’dır. M.Ö. 4000’li yıllara dayana tarihi ile köklü bir geçmişe sahiptir. Buna paralel olarak da tarihi yapılar, kültürel miraslar açısından oldukça zengin bir ülke olan İran Avrasya’nın merkezi konumundadır. İran’ın başkenti Tahran’dır. 31 adet idari bölgeye ayrılan ülkenin diğer önemli şehirleri ise İsfahan, Meşhed, Urumiye, Horosan, Tebriz illeridir. Ülke Türkiye, Afganistan, Türkmenistan, Irak, Azerbaycan ve Ermanistan’a sınırdır.

İran’da resmi dil Persçe olmasının yanı sıra Arapça, Ermenize, Türkçe, İran Azericesi konuşulan diller arasındadır. Ülkeyi ziyaret etmek içinse mevsim olarak yaz aylarını tercih edebilirsiniz. Dağlık bir araziye sahip olması nedeni ile yaz aylarında çok yüksek sıcaklıklar görülmemektedir. Ancak Hazar Denizi kıyılarında yaz aylarında hava sıcaklıkları daha yüksek olmaktadır. Bu nedenle gideceğiniz yere göre mevsim tercihlerinizi yapmanız daha uygun olacaktır.

İran'da Ulaşım

İran’da ulaşım ise genel olarak havayolları ile gerçekleştirilmektedir. İran uçak bileti ülkemizde rahatlıkla bulunabilen hatlardan biridir. En uygun uçak bileti ile İran’ın bir çok şehrine uçuşlar düzenlenmektedir. Genle olarak THY, Mahan Air, Qatar Airways, Azerbaijan Airlines, Air Astana, Lufthansa ve daha bir çok uçak ile İran’a direk uçuş seferleri bulabileceğiniz gibi aktarmalı olarak da uçak seferlerinden yararlanabilirsiniz.

En ucuz uçak bileti için özellikle erken bilet almayı tercih ettiğinizde çok uygun fiyatlara İran’a ulaşım sağlayabilirsiniz. İstanbul’dan direk uçuşlar ortalama 3 saat sürerken aktarmalı uçuşlarda süre 10 saat civarına çıkabilmektedir. Uçak biletleri internet üzerinden rahatlıkla alınabilmektedir. Böylelikle İran’a gitmek için sadece çağrı merkezimizi kullanarak uçak bileti alabilirsiniz.

İran Mutfağı ve Yeme İçme

İran’da Türk, Arap ve Fars mutfağı etkin olarak tercih edilmektedir. Fast Food kültürünün de hızlı yayıldığı ülkede yemek konusunda bir zenginlik ile karşılaşacaksınız. İran gezilerinizde sevdiklerinize ve kendinize alabileceğiniz hediyelik eşyalar başında meşhur İran halısı bulunmaktadır. İpek kumaşlar, seramik sanatı ve bakır sanatı ile ortaya çıkan ürünlerde diğer hediyelik eşyalar arasında yerini almaktadır. Ülkenin başkenti Tahran’da bir çok gezilecek mekan bulabileceğiniz gibi İsfahan, Şiraz gibi şehirlerini de gezi programınıza katmanız önerilir. Bu yerlerde bir çok tarihi eser görebilirsiniz.

iran uçak bileti


7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz İran Uçak Bileti | Tahran Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36