Son Eklenen Uçuşlar

iran hava yolları

» Tebriz Uçak Bileti

Tebriz Uçak Bileti

İş gezileriniz yada kişisel gezileriniz için Tebriz uçak biletine mi ihtiyacınız var eğer evet ise doğru yerdesiniz. Firmamız Mahan Air ve Türk Hava Yolları yetkili satış acentasıdır. Biletleme işlemlerinizi inanılmaz indirimlerle firmamızdan yapabilirsiniz. Bize Danışmadan Tebriz Uçak bileti almayınız.. Bilet almak ve rezervayon yaptırmak için 7/24 çağrı merkezimiz üzerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

alo bilet hattı

Değerli müşterimiz Firmamızdan yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde Online Biletleme bedeli ödemezsiniz bu bedel %10 ile %20 arası bir indirim olarak sizlere yansıtılır. Tebriz uçak seferleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sizlerden çağrı merkezi numaralarımızı aramanızı ve farkı görmenizi istiyoruz. Grup ve Şirket indirimleri için firmamızdan özel olarak fiyat alınız. Traveland AŞ. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine Kayıtlı Mahan Air yetkili satış acentasıdır.

Tebriz Hakkında Bilgi

Tebriz, İran'da Doğu Azerbaycan Eyaleti'nin idare merkezi olan şehir. Tebriz İran'ın kuzey batısındaki en büyük şehirdir.

Aynı vakitte eyaletin aynı adlı Tebriz şehristanı'nın da idare merkezi olan şehrin 2006 senesi resmi nüfusu 1.378.935'dir. Şehir nüfusunun fazlalığını Azerbaycan Türkleri oluşturur. Halkın dili Azericedir. Nüfus yönünden İran’ın Tahran, Meşhed ve İsfahan'dan sonra dördüncü en büyük şehridir. Sanayi bakımından İran’ın ikinci şehridir. Öte yandan İran’ın en pis havasına sahip şehirler listesinde ikinci sıradadır.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Tebriz isminin Farsçadaki teb (ateş) ve rîz (akıtan, döken) sözcüklerinin birleşmesinden meydana geldiği söylenmektedir. Adın meydana çıkışına dair bir öykü bulunmaktadır. 791'de Abbasi Halifesi Harun Reşid'in ateşli hastalığa yakalanan eşi Zübeyde Hatun'un Tebriz'deki kaplıcalara girdikten sonra sağlığına kavuştuğı amacıyla buranın adı Tebriz (ateş döken) olmuştur.

Evliya Çelebi de şehrin ismini "sıtma dökücü" olarak aktarmıştır. Şehrin adı Arap coğrafya kitaplarında Tibriz, Bizans ve Ermeni kaynaklarında Tavrez, ve Tavreş şeklinde geçer. Avam halk buraya Tevriz de demekteydi.

Tebriz'de Ulaşım

Tebriz’ın otobüs hatları gerektiğince geniş. Ancak bu hal vakit vakit baş karıştırıcı neticeler doğurabiliyor. Ancak otobüs tüketiminde Tebriz’ı diğer şehirlerden ayıran bir hal söz konusu: Otobüsler kadınlar ve erkekler olarak iki ayrılmış şekilde bulunuyor! Biletler (200 IRR), otobüs duraklarının seviyesinde bulunuyor. Ancak birtakım otobüs hatlarında ücretler (1000-4000 IRR) inerken ödeniyor. Şehirde diğerlarından kırmızı renkleriyle ayrılan süratli otobüs hatları da mevcut.

Şehirde, Tebriz trafiğinden kaçmak isteyenlerin en etkili çözümü metro hatları oluyor. Tebriz’da 1, 2, 4, 5 olarak numaralandırılmış 4 metro hattı bulunuyor. Şehri kuzeyden güneye kesen 1 ve doğu-batı tarafında gelişen 2 numaralı hatlar, Tebriz’ın en kullanımı kolay ve çok yoğun olan hatları halundalar. Genellikle iş çıkışı saatlerinde büyük bir kalabalığa hazır olmalısınız.

İstasyonlarda hep İngilizce hem Farsça tabelalar bulunuyor. 1, 2 ve 10 kullanımlık biletler bulunuyor. Tek kullanımlık biletler 2500 IRR. İki vagon yalnızca kadınların tüketimine ayrılmış halda. Ancak isterlerse tekrar de diğer vagonları tercih edebilirler.

Tebriz’da özel taksilerin yanı sıra değişik bireylerin aynı anda kullanacakları taksiler de bulunuyor. Ancak dolmuş modeli taksilerle yolculuk genelde merkezi yerlere kadar olabiliyor. Bu yüzden şayet belirli bir noktaya direkt ulaşmanız gerekiyorsa, taksileri kullanmanız gerekiyor. Motosiklet taksiler de Tebriz’da karşılaşabileceğiniz bir diğer ulaşım çözümü. Genellikle sıkışık trafik hallerinde gerektiğince süratli olabiliyorlar. Normal taksilerden biraz daha ucuz olmaları da cabası…

Uçakla Tebriz'e Ulaşım

Tebriz'e kadar herhangi bir araçla geldikten sonra, buradan Tahran'a gitmek için havayolunu da kullanabilirsiniz. Tebriz - Tahran arasında her gün 5 seferi ile Mahan Air hizmetinizdedir. Bilet ücretinin ucuz olması nedeniyle uçaklar en azından iki hafta önceden dolmaktadır. Son uçağın hareket saati 19:00’ -dur. Tebriz’e bu saatten önce ulaştıysanız havaalanına giderek şansınızı deneyebilirsiniz.

Tebriz’e Nasıl Gidilir

İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü İran’ın Tebriz kentine direkt uçak seferi bulunuyor. Tebriz uçak bileti alarak bu çarpıcı şehrin sokaklarını keşfetmek mümkün. Çevre ülkeler ve İran’ın başka şehirlerinden de hava yolu bağlantısı sağlanıyor. Türkiye’den uçak yolculuğu dışında otobüs ve tren seferleri de bulunuyor.

Köklü tarihi geçmişi ile Orta Doğu coğrafyası ile Kafkaslar arasında mühim bir merkez olarak kabul edilen Tebriz, çarpıcı sokakları, vakit yolculuğuna çıkaran mimari yapıları, sempatik ve misafirperver insanları ve lezzetli yemekleriyle keşfetmeye değer.

Tebriz'de Gezilecek Yerler

Arg-e Tabriz
Tebrizdeki en mühim tarihi yapıt Tebriz kalesidir (Arg-e Tabriz). Bu kale, tamamı tuğla ile örülmüş bir yapıdadır. Aslen, 500 sene kadar evvelce yıkılmış olan bir caminin yerine yapılmıştır. Kalenin bir adı da eski caminin adına gönderme yapılarak Mescid-i Alişah - Alişah Camisidir. Kalenin içersinde sedece çok yıkık bir durumdaki mihrap görülebilir. Yüksek surların bir vakitler idam cezalarının infaz edilmesinde kullanıldığı söylenir.

Mescid-i Kabud (Gok Mescid)
1465 senesinde yapılmış olan Gok Mescid (Masjid-i Kabud) geçirdiği çoğu depremden sonra harabe durumuna gelmiş fakat iyi bir şekilde restore edilmiştir. Caminin içersinde ve dışındaki çiniler güzelliğini hala korumakta ve bu camiye “İslam’ın Turkuvazı” adının verilmesini haklı çıkartmaktadır.

Azerbaycan Müzesi
Tebriz’deki Azerbaycan Müzesi de görülmeye değer yerler arasındadır. 1957 senesinde yapılmış ve daha sonra 1962 senesinde yenilenmiştir. Müzede tespit edilen Etnolojik yapıtlar alanında bölümde yaşam sürdüren detaylı göçebelerin ve kabilelerin giysilerinden, eşyalarından misaller vardır. Arkeolojik yapıtlar alanında 4 bin senedan evveline kadar giden detaylı tarihi buluntular sergileniyor. Anayasal Devrim alanında ise Tebrizin yakın tarihine ait siyasi olaylardan fotoğraflar ve belgeler görülebilir.

Kapalı Çarşı (Bazaar)
İstanbuldaki kapalıçarışının daha egzotik, daha ulusal ve daha kalabalık bir biçimi Tebrizdeki kapalıçarşıdır. İrandaki alternatiflerinden çok farkı yoktur. Ama batılılar amacıyla (belik de biz Türkler amacıyla bile) çok egzotik bir havası vardır. Bu çarşının labirent gibi yollarında kendinizi kaybedin, rastgele sokağa sapıp gezin. Yorulduğunuzda önünüze kesinlikle bir çayhane çıkacaktır. Burada İran Çayı içerek dinlenin, etrafınızdaki şahıslarla Türkçe olarak sohbet edebilirsiniz.

Tebriz Mutfağı ve Yeme İçme

İran’ın narı çok ünlü ve çok geniş bir kullanım kısmı var. Birçok yemeğe nar ya da ekşisi katılıyor. Genellikle de nar ekşili çorbası gerektiğince beğeniliyor. İran yemekleri bol yağlı ve salçalı olarak yapılır.

İran’ın yerel yiyeceklerinden olan “abguşt”un en iyi yapıldığı yer Tebriz. Abguşt’ta ilk olarak biftek ya da dana eti haşlaması bir havanın içersinde geliyor. Hem de bezelye, patates, domates ve soğandan yapılma bir tür çorbayı yanısıra servis ediyorlar. Çorbayı havanın içine isteğinize göre kıvamını ayarlayarak döküyorsunuz ve havanı dövmeye başlıyorsunuz. Yemek, “sengek” denilen, yufkaya benzeyen gerektiğince lezzetli İran ekmeği ile yeniyor. Tebriz'in en tanınan yemeği Tebriz köftesidir.

Tebriz Uçak Bileti Fiyatları

Sayın müşterilerimiz Tebriz Uçak Bileti fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Güncel fiyat bilgisi ve kampanyalar için çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. En uygun ve ucuz fiyatlarla Tebriz Uçak Bileti almak için bizleri arayınız.

Tebriz Havalimanı

İran’ın kuzeybatısındaki en büyük şehir olan Tebriz’de, şehir merkezine 8 kilometre mesafede şehrin en önemli havalimanı olan Tebriz Havalimanı bulunuyor. Aynı zamanda İran Hava Kuvvetleri’nce hava üssü olarak da kullanılan Tebriz Havalimanı, iç hat ve dış hat seferleriyle hizmetini sürdürüyor.

Şehir merkezine 8 kilometre uzaklıkta bulunan Tebriz Havalimanı’ndan şehir merkezine otobüs ve taksi gibi ulaşım imkanlarıyla gidebileceğiniz gibi, özel aracınızla da gitmeniz mümkün. Yaklaşık 20 dakikalık uzaklıkta bulunan şehir merkezine gidebilmeniz için uçağınız indiği andan itibaren ulaşım hizmetlerinden faydalanabilirsiniz.

Tebriz Uçak Bileti

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz İran Uçak Bileti | Tahran Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36