Son Eklenen Uçuşlar

iran hava yolları

» Tahran Uçak Bileti

Tahran Uçak Bileti

İş gezileriniz yada kişisel gezileriniz için Tahran uçak biletine mi ihtiyacınız var eğer evet ise doğru yerdesiniz. Firmamız Mahan Air ve Türk Hava Yolları yetkili satış acentasıdır. Biletleme işlemlerinizi inanılmaz indirimlerle firmamızdan yapabilirsiniz. Bize Danışmadan Tahran Uçak bileti almayınız.. Bilet almak ve rezervayon yaptırmak için 7/24 çağrı merkezimiz üzerinden destek ve bilgi alabilirsiniz.

alo bilet hattı

Değerli müşterimiz Firmamızdan yapacağınız bilet satın alma işlemlerinde Online Biletleme bedeli ödemezsiniz bu bedel %10 ile %20 arası bir indirim olarak sizlere yansıtılır. Tahran uçak seferleri ve fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için sizlerden çağrı merkezi numaralarımızı aramanızı ve farkı görmenizi istiyoruz. Grup ve Şirket indirimleri için firmamızdan özel olarak fiyat alınız. Traveland AŞ. Türkiye Seyahat Acentaları Birliğine Kayıtlı Mahan Air yetkili satış acentasıdır.

Tahran Hakkında Bilgi

İran’ın başkenti olan Tahran’ın kelime anlamı sıcak yer demektir. Havanın yaz aylarında çok sıcak olması nedeniyle bu ismi almıştır. Tarihi açıdan çok önemli bir şehirdir. Çok köklü bir geçmişe sahip olan şehir yakın tarihte petrol zenginliği sayesinde gelişmiş ve modern görünümüne kavuşmuştur. Günümüzde ekonomik ve kültürel açıdan çok önemli şehirlerden biri olma özelliğini taşımaktadır. Hazar Denizi’nin 100 kilometre güneyinde bulunan şehir İran’ın kuzey bölgesinin orta bölümünde bulunmaktadır. Kış aylarında soğuk havanın etkili olduğu Tahran’da kışları çok sert geçmektedir. Bu nedenle gezilerinizi özellikle Mayıs ve Eylül tarihleri arasında ayarlamanız daha doğru bir karar olabilir. Şehre aynı zamanda ülkemizden çeşitli zamanlarda kültür turları düzenlenmektedir. Bu turlar sayesinde rehberler eşliğinde şehrin önemli yerlerini görme imkanını bulabilirsiniz.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Tahran'da Ulaşım

Tahran şehrine ulaşım ise en rahat havayolları ile sağlanmaktadır. Şehirde iki havalimanı bulunmaktadır. En çok kullanılan havalimanı İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı'dır. İstanbul’dan ise direk ve aktarmalı uçuşlar yapılmaktadır. Direk uçuşlar ortalama olarak üç saat bulurken aktarmalı uçuşlar aktarmanın yapılacağı yere göre uzamaktadır. THY, Mahan Air, Azerbaijan Airlines, Qatar Airways, Air Astana havayolları firmaları ülkemizden uçuş düzenlemektedir. En uygun uçak biletleri ile sizlerde Tahran’a uçak ile ulaşabilirsiniz. Tahran uçak bileti alarak şehre ulaşımınızı hızlandırabilirsiniz. Her zaman uçak bileti bulunabildiği için ulaşım konusunda sorun yaşanmamaktadır. Tahran havalimanlarında araç kiralama, otel rezervasyonları, otobüs seferleri gibi bir çok imkandan yararlanabilirsiniz.

Tahran'da Gezilecek Yerler

Tahran’da otel sayısı çok olmaması nedeni ile fiyatları yüksek olmaktadır. 96 adet otele sahip olan şehirde erken rezervasyon yaptırmak önemlidir. Şehir içinde ulaşımı otobüsler ile sağlayabileceğiniz gibi metroyu da kullanabilirsiniz. Şehir içi ulaşımda oldukça gelişmiştir. Tahran gezilecek yerler listenizde ise Gülistan Sarayı olmalıdır. Unesco Dünya Kültür Mirası listesinde yer alan bu yapı Kaçar Hanedanı zamanında yapılmıştır. Azadi Anıtı, bir diğer adı ile Özgürlük Anıtı gidilmesi gereken bir diğer önemli noktadır. Dünyanın en yüksek kulelerinden biri olan Milad Kulesi ise Tahrn’ı kuşbakışı izlemenize olanak sağlamaktadır. İran Ulusal Müzesi, Niavaran Sarayı’da Tahran şehrinde gezilmesi ve görülmesi gereken önemli tarihi alanlar arasında yerini almaktadır.

Tahran’a Nasıl Gidilir

İran’ın başkenti Tahran’a İstanbul Atatürk Havalimanı’ndan haftanın 7 günü direkt uçak seferi bulunuyor. Mahan Air ve Türk Hava Yolları Tahran'a direkt olarak seferler düzenlemektedir. Tahran uçak bileti alarak Orta Doğu’nun bu etkileyici şehrini ziyaret etmek mümkün. Karayolu ile Hakkari, Ağrı ve Van’dan da ülkeye gidilebiliyor. İran’ın Türk vatandaşlarından vize istememektedir.

Kendine has kültürünü muhafaza etmeyi başaran Tahran, seyahat etmeyi sevenler için keşifle dolu bir maceraya davet ediyor. Bu güzel şehri ziyaret etmek için bizlerden fiyat almayı unutmayın..

İran ve Fars mutfakları kentin mutfak kültürüne damgasını vurur. Ayrıca dünya mutfağından lezzetleri ve fast food ürünlerini tüketebileceğiniz mekanlar mevcuttur. Çorbalar, pirinç, tavuk, kuzu eti, salata ve turşu, et, tatlılar ve vejetaryen lezzetler kent mutfağında önemli bir yere sahiptir. Tahran, kebaplarıyla ünlüdür.

Tahran Mutfağı ve Yeme İçme

Çorbalar: Çorbaların başlıca malzemeleri et ve sebzedir. Başlıcaları; Aabgoosht, Aash-e Anaar, Aash-e Reshteh, Aash-e Sholeh Qalamkar, Aash-e Aaloo, Aash-e Gojeh Farangi.

Tatlılar: Baagh-lava, Samanoo, Helva, Sholeh Zard, Yakh Dar Behesht, Qotaab, Sohaan-e Asali, Ranginak.

Kuzu eti ve biftek: Hosseini Kebabı, Taas Kebabı, Barg Kebabı, Chenjeh Kebabı, Koobideh Kebabı, Khoresht-e Baamieh, Khoresht-e Qormeh Sabzi.

Tahran Uçak Bileti Fiyatları

Sayın müşterilerimiz Tahran Uçak Bileti fiyatları sezonluk olarak değişiklik göstermektedir. Standart bir fiyatı bulunmamaktadır. Güncel fiyat bilgisi ve kampanyalar için çağrı merkezimizden bizlere ulaşarak bilgi alabilirsiniz. En uygun ve ucuz fiyatlarla Tahran Uçak Bileti almak için bizleri arayınız.

Tahran Uçak Bileti

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz İran Uçak Bileti | Tahran Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36