Son Eklenen Uçuşlar

iran hava yolları

» Ankara - Tahran Uçak Bileti

Ankara - Tahran Uçak Bileti

Sayın müşterilerimiz Ankara Tahran arası seyahat gerçekleştirecekseniz Mahan Air tercih edebilirsiniz. Mahan air ile Ankara Tahran Uçak Bileti satın alabilirsiniz. Mahan Hava Yolları Ankara Tahran arası direkt olarak seferler düzenlemektedir. Haftanın çoğu günü Ankara Tahran uçuşları düzenlenmektedir.

Ankara Tahran Uçak Seferi W5119 uçuş kodu ile gerçekleştirilmektedir. Uçaklar Türkiye saati ile 12:00 da Ankaradan kalkmaktadır. 14:50 gibi uçaklarımız Tahrana iniş gerçekleştirmektedir. Ankara Tahran Uçuşları Esenboğa Havalimanından Tahran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanına yapılmaktadır.

alo bilet hattı

Uygun ve ucuz fiyatlarla Ankara Tahran uçak bileti satın almak için 7/24 çağrı merkezi numaralarımızdan bizlere ulaşabilir kolayca biletinizi satın alabilirsiniz. Firmamız Mahan Air yetkili satış acentasıdır.

Ankara Tahran Hakkında Bilgiler


Ankara Hakkında
Ankara, Türkiye'nin bir ili, başkenti ve en kalabalık ikinci şehri. Nüfusu 2016 itibarıyla 5.346.518 kişidir. Bu nüfus, 25 ilçede,1433 mahallede bulunmaktadır. İl çapında nüfus yoğunluğu 209'dur. Coğrafi olarak Türkiye'nin merkezine yakın bir konumda yer alır.

Batı Karadeniz Bölgesi'nde kalan kuzey kesimleri hariç, büyük bölümü İç Anadolu Bölgesi'nde yer alır. Yüzölçümü olarak ülkenin üçüncü büyük ilidir. Etrafı Bolu, Çankırı, Kırıkkale, Kırşehir, Aksaray, Konya ve Eskişehir illeri ile çevrilidir.

Çağrı Merkezimizden Bilet Satın Alımlarına
%10 İNDİRİM!

Tahran Hakkında
Tahran, İran'ın başkenti, Tahran Eyaleti'nin merkezi ve 15 milyonu aşan metropol nüfusuyla İran'ın en büyük kentidir. Hazar Denizine yaklaşık 100 km uzaklıkta, Elburz Dağlarının güney yamaçlarında bulunur.

Ankara Esenboğa Havalimanı

Esenboğa Havalimanı, Türkiye'nin başkenti Ankara'ya hizmet veren uluslararası havalimanı. Şehir merkezinin 28 km kuzeyinde, Akyurt ve Çubuk ilçeleri sınırları içindedir. 1955 senesinde hizmete girdi. Havalimanının sahibi Devlet Hava Meydanları İşletmesi iken işletmecisi TAV Havalimanları'dır.

Türkiye'nin iç ve dış hatları bir arada sahip olan ilk havalimanı olan Esenboğa, yolcu trafiği yönünden ülkenin en büyük dördüncü havalimanıdır. Uluslararası Havalimanları Konseyi –Avrupa (ACI-Europe) 2009’da Ankara Esenboğa Havalimanı’nı, “5-10 milyon yolcu” kategorisinde "en iyi havalimanı" seçmiştir.

Esenboğa Havalimanı, Newsweek Türkiye dergisinin 100. sayısında yayınladığı “Türkiye’de Umut Veren 100 Şey” listesinde 22. sırada yer almıştır.

İran İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı

İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı, Tahran’ın 40 Km. güneyinde ve Tahran-Kum ve Tahran-Saveh otobanlarının üstünde yer almaktadır. Bu havalimanı İran’ın en büyük havalimanıdır. Havalimanının adı, 1979 yılındaki İran İslam Devriminin lideri Ruhullah Humeyni'den gelmektedir.

Bu Havaalanının senelik kapasitesi 5,4 milyon yolcu ve 120 bin ton yüktür ve yolcu kapasitesinin 5,6 milyon şahsa kadar yükseltme imkânı vardır. Bu havaalanının resmi açılışından sonra (Cidde, Medine ve Şam hariç) tüm uluslararası uçuşlar Mehrabad Havalimanından bu havalimanına geçirilmiştir.

Tahran Hakkında Genel Bilgi

İran’ın başkenti ve 15 milyonluk nüfusuyla en kalabalık şehri olan Tahran’da saraylar, müzeler, meydanlar, parklar ve bahçelerle ön plana çıkar. Dağlara yakınlığı Tahran`ı bir gökyüzü mabedine dönüştürür.

İran’ın en büyük havalimanı olan İmam Humeyni Uluslararası Havalimanı, Tahran’ın 40 Km. güneyinde ve Tahran-Kum ve Tahran-Saveh otobanlarının üzerinde yer almaktadır.

Siz de sistemimizi kullanarak size uygun Tahran uçuşu için online yurtdışı uçak biletinizi oturduğunuz yerden, kolay ve güvenli bir şekilde satın alabilirsiniz

Ankara - Tahran Uçak Bileti

7/24 Çağrı Merkezi : 0850 302 30 36

Uygun, Ucuz İran Uçak Bileti | Tahran Uçak Bileti | Traveland Turizm | Sitemap: 1 - 2 - Htmlmap | Tasarım: Metufe Copyright © 2017

Ücretsiz Çağrı Merkezi 0850 302 30 36